КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Відремонтують Житній ринок

7 червня на столичному Житньому ринку розпочався ремонт. У міськдержадміністрації кажуть, що на другому і третьому поверхах знесуть старі магазини, давно зношені фізично й морально. Відремонтовані площі здадуть в оренду. Протягом літа мають оновити 3 тис. кв. м.

На першому поверсі продають продукти фрукти й овочі, м’ясо, копченості, зелень, молочне.

 На горішньому поверсі давно ніхто не торгував. А на другому працюючих кіосків мало, вони розкидані. Їх перенесли в одне крило, говорить суржиком 57-річна Нана Кекуа. Одягнена у фіолетову кофтину, має біляве волосся. Торгує зеленню. На першому поверсі недавно зробили нові магазини, вітрини деякі поміняти. Бокси начебто хочуть облагородити. Може, хтось іще захоче орендувати місце. Бо я зараз тут сама.

На другому поверсі ринку покупців майже немає.

 Я тут працюю з 1993 року. Раніше всі ряди були заповнені, а за останні п’ять-сім років Житній дуже «схуд», каже 45-річна Олеся Свійчук, поправляє свій товар чоловічі кросівки. Хто збанкрутував, хто переїхав. Ремонт потрібен. І краще почати зі стелі. Після дощу тут можна плавати. Вікна не фарбували хтозна скільки років. Навіть не мили. А кому що скажеш комунальний ринок.

Кажуть, є інвестор, якому треба тут площа. Обіцяють, що нас не чіпатимуть. Але продавці все одно переживають, не йдуть у відпустку. Якщо захочуть прикрити ринок, люди не мовчатимуть. Київ без Подолу неможливий, а Поділ неможливий без Житнього ринку. Про оренду мовчать. Сподіваємося, не піднімуть ціну.

Людей поменшало. Рятує, що приходять по продукти. Ми речі виставляємо вздовж перил, заманюємо покупців. Виживаємо за рахунок постійних клієнтів.

Пусте крило другого поверху запилюжене, де-не-де валяється скло і дошки. Час від часу сюди залітають голуби.

45-річний Віталій Очередько прийшов здати штани в ремонт. Він завсідник на Житньому.

 Давно пора ринок привести до ладу. Вікна жовті й інтер’єр радянський. Я тут завжди беру сало, овочі, рибу. Обслуговують ввічливо, завжди свіже. У вихідні багато людей скуповуються. Деяких покупців я вже в обличчя знаю.

Загальна площа Житнього ринку 16 тис. кв. м, корисна близько 10 тис. Востаннє його ремонтували 1980-го. Цьогоріч на оновлення виділили 1 млн грн.

Житній один із найстаріших столичних ринків. Він був відомий ще з часів Київської Русі. Розташовувався на Подолі поблизу ремісничих районів Кожум’яки та Гончари.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share