КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Вчорашнім голосуванням в Київоблраді намагаються захистити корупційні схеми, – експерт

Вчорашнє голосування в Київській обласній раді за визнанням незадовільної роботи Київоблдержадміністрації в частині фінансування цільових програм, є політичною грою, спрямованою на захист корупційних схем певних груп впливу.
Таку думку висловив політичний експерт і блогер Кирило Сазонов на своїй сторінці в Facebook.
«Місяць тому губернатор Київщини Олександр Горган зробив досить жорстку заяву, в якій анонсував обшуки, арешти і ув’язнення чиновників обласного рівня, замішаних у корупційних схемах. Вчора, 5 вересня, він повідомив на своїй сторінці Facebook про те, що адміністрація області закінчила перевірку сотень об’єктів інфраструктури на будівництво і ремонт яких були виділені гроші. І, за його словами, результати виявили махінації на сотні мільйонів гривень. Бюджетні кошти на школи, садки, лікарні та дороги в містах та селах Київщини розподіляються не на місцевому, а в кращих традиціях радянської системи – обласному рівні. В совку завжди «столиця» вирішувала що важливіше побудувати або відремонтувати в селі або місті і більш того, самі призначали того, хто буде виконувати роботи і, звичайно ж, самі себе перевіряли. Вся ця стара система давним-давно довела свою неспроможність але, на жаль, вона до сих пір продовжує працювати в Україні. Як результат – тотальне злодійство і розруха. І ясна річ, що намагатися змінити таку систему – це все одно, що розворушити осине гніздо. Може вийти «собі дорожче», – написав Сазонов.
Блогер додав, що відразу ж після різких заяви губернатора про багатомільйонні корупційні схеми Київоблрада провела голосування і з другої спроби набрала необхідну кількість голосів за рішення про незадовільну роботу Київоблдержадміністрації в частині фінансування цільових програм.
«Акцент необхідно зробити не так на кількості депутатів, а на їх складі. Звичайно ж, переважна більшість голосуючих – БЮТ, їх підтримав Опозиційний Блок, «Свобода», «Самопоміч» і УКРОП. Чим гірша ситуація в обладміністрації – тим краще для них. Оскільки це їх шанс збільшити свій вплив. Радикали утрималися, проявивши адекватну політичну позицію», – повідомив він.
Сазонов зазначає, що в цій ситуації зрозумілі дії БЮТ і ОППОБЛОКА, не до кінця зрозуміла позиція «Самопомочі», верхівка партії ратує за європейську модель управління, демократію, той же Садовий виступає проти узурпації влади і підтримує децентралізацію. «Тобто, за логікою, вони повинні підтримати ініціативу Губернатора віддати у містах і селах право розподіляти бюджетні гроші. А це і є справжня децентралізація – коли громада села сама вирішує що їм більше потрібно: школа або лікарня, дороги або садки – їм на місцях видніше. Але, після того, як глава Київщини анонсував цю ініціативу, вони виходять і голосують проти нього. Проаналізувавши ситуацію, стає чітко зрозуміло, що всі ці голосування – це ніщо інше, як політичні ігри, в яких певні групи впливу захищають свої корупційні схеми. Створюється відчуття, що в опозиційних партій бажання не поліпшити якось життя людей, а будь-якими способами прийти до влади, розширивши свій вплив», – зазначив експерт.
«При наявних недоліках глави Київщини, ініціатива про розподіл коштів на місцях – правильна, так живе весь західний світ. Більш того, з боку деяких «топлячих» за демократію партій, які активно виступають за персональне голосування було помічено кнопкодавство. Людей не вистачало, голосування треба було провести будь-якими способами. Провели. Сподіваюся ця інформація найближчим часом спливе в ЗМІ, щоб їм не кортіло», – резюмував Кирило Сазонов.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share