Вчені створили татуювання, здатне слідкувати за здоров’ям людини

Науковці з Гарварду розробили чорнило для татуювання, яке змінює колір залежно від рівня цукру в організмі.

Такий тип чорнила створили вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарвардської медичної школи під час проекту DermalAbyss, який є новим підходом до біоінтерфейсів. Про це повідомляють на сайті MIT.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розробили робота для очиски мозку від тромбів

Суть такого чорнила полягає у заміні речовини татуювання на біосенсори, чиї кольори змінюються у відповідь на зміни в міжтканинній рідині. Науковці вважають, що така розробка допоможе пацієнтам, які страждають на діабет.

«Під час повсякденної діяльності люди, які хворіють на цукровий діабет, повинні ретельніше контролювати рівень глюкози, проколюючи шкіру від 3 до 10 разів на день. З DermalAbyss ми уявляємо собі майбутнє, в якому болюча процедура замінюється татуюванням, яка змінює колір від рожевого до фіолетового залежно від рівня глюкози. Таким чином, користувач може контролювати зміни кольору і потреба в інсуліні», пояснили дослідники.

Зараз біохіміки тестують чорнило на свинях, проте в майбутньому їх можна буде використовувати як медичний інструмент для людей.

Штучний інтелект навчили передбачати смерть пацієнта за результатами комп’ютерної томографії грудної клітки. Це визначили фахівці з Аделаїдского університету Австралії.