Вперше «зважили» зірку, яка згинає промені світла

Вчені вперше «зважили» зірку, яка згинає промені світла. Майже через 100 років після заяви Альберта Ейнштейна про масивні тіла, які можуть згинати промені світла, що проходять повз них, вченим вдалося використати цей ефект для визначення маси зірки.

Про це пише науковий журнал Science.

Вперше пророцтва відомого фізика про обгинання світлом зірок вдалося підтвердити в ході сонячного затемнення 1919 року. Одним з головних припущень загальної теорії відносності було твердження про те, що поблизу тяжіючих тіл змінюється кривизна простору.