КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Вперше «зважили» зірку, яка згинає промені світла

Вчені вперше «зважили» зірку, яка згинає промені світла. Майже через 100 років після заяви Альберта Ейнштейна про масивні тіла, які можуть згинати промені світла, що проходять повз них, вченим вдалося використати цей ефект для визначення маси зірки.

Про це пише науковий журнал Science.

Вперше пророцтва відомого фізика про обгинання світлом зірок вдалося підтвердити в ході сонячного затемнення 1919 року. Одним з головних припущень загальної теорії відносності було твердження про те, що поблизу тяжіючих тіл змінюється кривизна простору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показало марсіанський позашляховик

Ефект відхилення світла при проходженні поблизу зірок, спостерігається в два рази сильніше, ніж припускають закони класичної гравітації. У 1936 році Ейнштейн припустив, що, вимірявши відхилення світла, можна оцінити масу тяжіючого об’єкту, але засумнівався в практичній можливості експерименту.

У своїй статті вчені з Інституту космічного телескопа вперше змогли «зважити» окрему зірку. Вони вивчили більше 5 тис. зірок на предмет взаємного положення і підрахували, що білий карлик Stein 2051 у березні 2014 року виявиться майже на одній лінії з більше далекою зіркою.

Направивши космічний телескоп Hubble в потрібний час на білого карлика і оцінивши відхилення світла далекої зірки, вони оцінили масу карлика в 68% від маси Сонця.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share