КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Воєнний стан в Україні – це фактично зміна системи управління, – політолог

Із запровадженням військового стану фактично зміниться системи управління в Україні – відбудуться введення певних обмежень на пересування громадян, контроль ЗМІ та інше.
Таку думку висловив професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань у своїй статті для «НВ».
«Це (введення воєнного стану, – «24») – реальна перебудова дуже багатьох речей. За таких умов іноземні партнери, очевидно, будуть з великою недовірою дивитися в наш бік – вони просто боятимуться країни, яка перебуває у військовому стані. Не до кінця наразі зрозуміло, яким чином формуватимуться відносини між Україною та МВФ, і не зрозуміло, які реформи і яка політика буде проводитися», – зазначив він.
Гарань підкреслив, що ситуація в Україні на сьогодні дуже складна, адже на Донбасі не АТО, а справжня війна, у якій ЗСУ захищають державу проти Росії. Тож загострення на сході вимагає від країни прийняття нестандартних рішень.
Повноцінне запровадження військового стану в країні не буде, але те, що нам необхідно прийняти складне рішення щодо наших стосунків з РФ – очевидно. Особливо, зважаючи на ту роль, яку відіграє сьогодні Росія у світі, – вважає професор.
На його думку, перед введенням воєнного стану Київ повинен чітко сказати – у зв’язку з чим його запроваджено. А це вимагає назвати Росію агресором у юридичному плані.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share