Волкер і Сурков три години говорили про Україну

У Мінську 21 серпня зустрілися помічник президента Росії Владислав Сурков і спецпредставник Сполучених Штатів з питань України Курт Волкер. Це була їхня перша розмова. Вона тривала 3 год.

 Ми погодилися, що ситуація на сході України не може влаштовувати ні сторони конфлікту, ні зовнішні сили, що сприяють урегулюванню, сказав після зустрічі Владислав Сурков, 52 роки. Мінські угоди під сумнів не ставилися. Обидві сторони запропонували свіжі ідеї та новаторські підходи стосовно їх реалізації.

«Ця зустріч завершальний крок у з’ясуванні позиції сторін, написав експерт-міжнародник 23-річний Микола Бєлєсков у соцмережі «Фейсбук». Щоб США розуміли, як і куди рухатися в питанні врегулювання конфлікту. РФ не демонструє бажання міняти свій підхід. Про це свідчать публічні заяви російських високопосадовців. Інтригою буде те, які наступні кроки зроблять американці».

 Обговорювати вони можуть лише одне: умови замороження конфлікту на Донбасі, вважає політолог ­Петро Олещук, 33 роки. Росія не зацікавлена в продовженні активної стадії. Тиснути на Захід погрозами, активізувати війну в Україні після ухвалення санкційного пакета немає сенсу. Москва може змінити вектор власної політики. Спробує повернути Україну під свій вплив через вибори, а не військовим шляхом.

Підозрюю, Сурков та Волкер обговорюватимуть питання виборів на Донбасі. Але згоди не дійдуть. І зосередяться на замороженні протистояння. Далі все буде в ­наших руках.