КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Бідність в Україні: експерт пояснив шокуюче соцопитування

Більше 60% українців збіднили торік. Нарікають, що не можуть оплатити комуналку. Такі дані соціологічного дослідження оприлюднила група «Рейтинг». Чому так, пояснив Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

«Гривня суттєво не знецінювалася, але значно піднялися ціни, особливо на продукти харчування, тому українці відчувають себе біднішими. З початку року сметана подорожчала на 12 відсотків, мягкий сир на 14, свинина на 17. Також люди не задоволені зростанням тарифів. Платимо, як у Європі, а якість, як у Бангладеші», — говорить економіст.

Подорожчання товарів та послуг здебільшого пов’язано з фіскальним тиском, каже Охріменко.

«Автоматичне відшкодування податку на додану вартість не працює. Повернути його не можуть навіть за хабар. Побільшало перевірок. У підприємців вимагають порахувати суму податку наперед, коли прибутку ще немає. Бізнес закладає ці витрати в ціну», — пояснює він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демограф: що більше дітей у сім’ї, то вищий ризик бідності

На його думку, Україну з бідності може вивести земельна реформа.

«Тоді великий бізнес активізується. Відкриття ринку землі було б дуже міцним економічним поштовхом. Без цього суттєвих змін в розвитку української економіки не відбудеться ще 30 років», підсумовує економіст.

За останній рік у більш як 60% опитаних погіршилося матеріальне становище, у 30% воно не змінилося, лише у 6% покращилося, 2% не визначилися з відповіддю. Більше ніж 60% опитаним не під силу сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги, 35% мають змогу їх оплачувати, ще 3% не визначилися, згідно з дослідженням.

97% респондентів відчувають на собі підвищення цін на споживчі товари і послуги цьогоріч.

Більше половини опитаних вважають причиною поганого економічного стану непрофесіоналізм і корупцію чинної влади, а також війну на Сході.

Опитування провели 19-25 травня 2017 року. В ньому взяли участь 2 тис. респодентів, старших 18 років.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share