Бідність в Україні: експерт пояснив шокуюче соцопитування

Більше 60% українців збіднили торік. Нарікають, що не можуть оплатити комуналку. Такі дані соціологічного дослідження оприлюднила група «Рейтинг». Чому так, пояснив Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

«Гривня суттєво не знецінювалася, але значно піднялися ціни, особливо на продукти харчування, тому українці відчувають себе біднішими. З початку року сметана подорожчала на 12 відсотків, мягкий сир на 14, свинина на 17. Також люди не задоволені зростанням тарифів. Платимо, як у Європі, а якість, як у Бангладеші», — говорить економіст.

Подорожчання товарів та послуг здебільшого пов’язано з фіскальним тиском, каже Охріменко.

«Автоматичне відшкодування податку на додану вартість не працює. Повернути його не можуть навіть за хабар. Побільшало перевірок. У підприємців вимагають порахувати суму податку наперед, коли прибутку ще немає. Бізнес закладає ці витрати в ціну», — пояснює він.