КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Безвіз України з ЄС став ударом для Кремля, – журналіст

Після введення безвізового режиму України з ЄС російська пропаганда працює на повну, намагаючись переконати громадян, що Євросоюз не допоміг Україні, а навпаки – нібито «образив».
Таку думку висловив оглядач Вацлав Радзівінович у своїй статті для Gazeta Wyborcza.
За його словами, у Росії добре розуміють, що їм ще довго не вдасться отримати такої свободи пересування, як в українців.
Кремлівські ЗМІ оплакують тяжку долю українців, яких Європа «скривдила», коли дозволила їм приїжджати до себе без віз.
Він пише, що улюблене видання Путіна «Комсомольская правда» написало про безвіз так: «українці тепер можуть побачити Париж і померти, але буквально».
На «Першому» телеканалі Дмитро Кисельов розповідав про непоправну кривду, яку європейці нібито завдали громадянам України. Адже перетнути кордон «стане складніше», поїздку на Захід можуть собі дозволити менше 8% українців, та й візову лібералізацію можуть в будь-який момент скасувати. І взагалі, не зрозуміло, чому це українці стають в черги за біометричними паспортами, щоб потім на кордоні з них знущалися європейці.
Але, як пише оглядач, насправлі росіяни «роздратовані тим, що «укрофашисти» отримали те, чого росіяни ще не скоро дочекаються». «Скасування віз для українців стало сильним ударом для Кремля. Кожен його представник впродовж трьох років рішуче стверджував, що громадяни «бандерівського Києва» дочекаються хіба що «вух дохлого віслюка» (улюблена приказка Путіна), а не «безвізу». Але відкриття кордонів змушує росіян замислитися. Особливий привід для рефлексій отримали мешканці Криму, для яких «безвіз» був потрібен навіть більше, ніж людям з інших регіонів України.
А тепер завдяки Путіну саме їм дісталися «вуха дохлого віслюка», — пише польський оглядач. Читайте також: У перший день дії безвізового режиму до ЄС в’їхали 50 тисяч українців У свою чергу, видання Rzeczpospolita писало, що польські компанії бояться безвізу для України. Працедавцям бракує робітників. І вони бояться, що українські заробітчани почнуть шукати більш вигідні умови працевлахтування у Західній Європі. Безвізовий режим не дає права на працевлаштування і стосується лише туристичних, навчальних і ділових подорожей. Однак, у Польщі не дуже вірять у суворість цієї умови.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share