КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

АТО завершать, але лише на папері: що відомо про новий законопроект

Невдовзі звична для українців абревіатура АТО відійде у минуле. Щоправда, бойових дій від того не поменшає. Військові й надалі залишаться на своїх рубежах, але назвуть те, що відбувається на східному фронті, якось по-іншому. Зміни ініціюють секретар РНБО і президент. Щоправда, самого документа широкий загал в очі поки що не бачив.
Уже наступного тижня народних обранців так закликатимуть зробити АТО історією. Принаймні, члени коаліції – БПП і «Народний Фронт» готові за це голосувати.
Хоча самого законопроекту у парламенті наразі немає.
«До розробки законопроекту долучалися фахівці провідних інститутів, апарату РНБО. І зараз буде проводитись експертне обговорення. Після цього будуть залучені народні депутати. Для того щоб мати висловити свою компетентну точку зору», – наголосив Президент України Петро Порошенко.
Деталі не розголошують навіть ті, хто про них щось знає. Із загальної інформації відомо те, що документ базується на Мінських угодах .
Також у зоні АТО планують створити оперативний штаб, який займатиметься питаннями оборони і звільнення окупованих територій. Йому підпорядковуватимуться всі армійські і силові структури та військово-цивільні адміністрації. Про це розповів секретар РНБО Турчинов.
Українське законодавство передбачає два основних випадки, коли можна застосовувати збройні сили. Перший – це уже знайомий нам формат антитерористичної операції, а другий варіант – це оголошення війни, – пояснив Олександр Турчинов.
Новий формат ухвалять у рамках законопроекту «Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу». Щоправда, законодавчо непідконтрольні Україні території окупованими так і не визнали. Відповідний законопроект уже два роки припадає пилом у парламенті. За нього теж необхідно проголосувати.
Не можна відновити територіальну цілісність, якщо ти перед тим не визнав, що вона в тебе була втрачена. Це перший крок. Важлива не назва закону, важливе все-таки його наповнення. А наповнення може бути має відповідати інтересам українців, – запевнила віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд.
Проте оцінити засади законопроекту поки неможливо. В РНБО анонсують визнання окупації, дипломатичні та силові кроки для звільнення територій від загарбників. Хоча АТО – це не тільки питання ЗСУ. Треба визначити долю і жителів окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб, перетин ними лінії розмежування і безліч інших аспектів.
Залишається лише чекати на обіцяне обговорення і оприлюднення тексту утаємниченого законопроекту.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share